Piję wodę z kranu

Plastik! Wszędzie plastik. Jak często kupujecie wodę w plastikowych butelkach? Dlaczego konsumenci ufają, ze woda w plastiku jest zdrowa? Może z powodu lekko błękitnego lub zielonego koloru butelki przywołującego na myśl zdrowie, naturę i dobrą jakość wody?

(więcej…)

Nowa Stacja Uzdatniania Wody

Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwoli na podniesienie efektywności procesów uzdatniania i zapewni stabilną jakość Pewiczanki. Poza najwyższą jakością dostarczanej wody, celem modernizacji jest zmniejszenie ryzyka wtórnego zanieczyszczenia wody i obniżenie kosztów eksploatacji SUW.

(więcej…)

Goście z całej Polski

Skąd się bierze woda w kranie? Jak długie sieci wodociągowo – kanalizacyjne ma PWiK? Jak ważna dla naszego życia oraz ważna z punktu widzenia ochrony środowiska jest czysta woda?

(więcej…)
zdjęcie zrobione podczas zwiedzania stacji wodociągowej

Ważni goście Stacji Wodociągowej

Wczoraj mieliśmy zaszczyt gościć Uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie, którzy zwiedzili naszą Stację Wodociągową. Podczas wizyty zapoznaliśmy ich z zaawansowaną technologią uzdatniania wody. Opowiedzieliśmy również o naszej pracy, dlaczego jest tak ważna dla Mieszkańców Konina. Dziękujemy za ciekawe pytania i aktywne uczestnictwo. Cieszymy się, że możemy dzielić się wiedzą i doświadczeniem w obszarze, który tak ważny jest dla przyszłości Naszej planety

grafika informująca o akcji: tydzień wody w pwik 23.03.2024

Zwiedzanie Stacji Wodociągowej

Szanowni Państwo,

Z niecierpliwością czekamy na Światowy Dzień Wody!

22 marca jest dniem przypominającym nam wszystkim o wartości wody w środowisku i naszym życiu. To szczególny dzień dla naszego przedsiębiorstwa. Tym bardziej chcielibyśmy zaprosić Państwa do odwiedzenia Stacji Wodociągowej.

W sobotę 23 marca otwieramy bramy Stacji Wodociągowej dla Mieszkańców Konina.

Uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić zamknięty na co dzień obiekt i zapoznać się z procesem produkcji wody.

Spotkanie podzielone zostało na dwie części. W pierwszej kolejności przedstawiona zostanie prezentacja multimedialna. Druga cześć to wycieczka po ścieżce produkcji wody.

Jesteśmy absolutnie pewni, że nasi Goście będą aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i chętnie podzielą się z nami swoimi uwagami i pytaniami.

Zapraszam w imieniu wszystkich pracowników PWiKu.

Waldemar Jaskólski.

Przejdź do treści