Pewiczanka na Memoriale

W dniach 9 i 10 marca 2019 roku odbył się XXIII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Dzieci im. Olka Ruminkiewicza. Do Szkoły Podstawowej nr 15 przyjechało 16 drużyn z całego kraju. Nie brakowało sportowych emocji i dobrej zabawy. Zawodnicy walczyli o puchary Prezydenta RP oraz Prezydenta miasta Konina.

Uczestnicy Turnieju i wszyscy zgromadzeni goście mogli skosztować czystej, zdrowej i świeżej wody Pewiczanki w odsłonie gazowanej, niegazowanej i z sokiem, która jak mawiali niektórzy młodzi piłkarze, “dodaje siły i lepiej się gra” 🙂

Zwycięzcami turnieju okazała się Szkoła Podstawowa nr 5 z Turku, na drugim stopniu podium stanęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dobroszycach, a miejsce trzecie zajęła Szkoła Podstawowa nr 15 w Koninie, gospodarz turnieju.

Morsujemy z Pewiczanką

W dniu 3 marca 2019 roku zapraszamy wspólne “morsowanie” z Pewiczanką, czyli imprezę pn. “Mroźna Odlotowa Rekreacja Sportowa III”, która odbędzie się na terenie Przystani Gosławice.
Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Morsy Konin.

Feta z Pewiczanką

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Koninie zorganizowało stoisko z Dobrą wodą Pewiczanką podczas Fety na zakończenie lata, która odbyła się w dniu 31.08.2014 r. na terenie Amfiteatru w Koninie.

Stoisko PWiK Konin cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestnicy imprezy mogli skosztować Pewiczanki, (więcej…)

,,Pewiczanka” ze zdrojka

Rozmowa z Małgorzatą Opasiak, kierowniczką laboratorium PWiK Konin

W ubiegłym roku w na placu Niepodległości oraz na nadwarciańskich bulwarach, na wysokości budynku Urzędu Miejskiego w  Koninie, stanęły dystrybutory wody pitnej zasilane wodą wodociągową ,,pewiczanką” (zdrojki miejskie). (więcej…)

Pewiczanka na festiwalu

W dniach 4 – 8 czerwca 2014 roku odbył się w Koninie 35 Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca. Najstarsza i największa dziecięca impreza w kraju i Europie. Popularyzuje amatorski ruch artystyczny dzieci i młodzieży. Prezentuje się na niej 2 tysiące uczestników. Występowały na niej dzieci z całej Europy, jak również z Izraela, Japonii i Stanów Zjednoczonych. (więcej…)