Zwiedziliśmy Stację Wodociągową

Skąd się bierze woda w kranie ? Ile litrów wody potrzeba do wyprodukowania jednych spodni czy jednej koszulki ? Jak długie sieci wodociągowo – kanalizacyjne ma PWiK ?

Na te i inne bardzo ciekawe pytania naszych Gości mieliśmy okazję odpowiedzieć w sobotę 23 marca, kiedy to bramy Stacji Wodociągowej dla Mieszkańców Konina zostały otwarte.

Uczestnicy mieli okazję odwiedzić zamknięty na co dzień obiekt i zapoznać się z procesem produkcji wody.

Spotkanie podzielone zostało na dwie części. W pierwszej kolejności przedstawiona została budząca wiele ciekawych pytań prezentacja multimedialna. Druga cześć to wycieczka z przewodnikiem po ścieżce produkcji wody.

Nasi Goście aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i chętnie dzielili się z nami swoimi uwagami i pytaniami.

Zwiedzających w imieniu wszystkich pracowników PWiKu, zaprosił i powitał Waldemar Jaskólski, który również wcielił się w prelegenta, przekazując wiedzę tak ważną dla naszego życia oraz ważną z punktu widzenia ochrony środowiska.

Miłą niespodzianką dla Gości były prezenty a wśród nich rzeżucha w pięknym ozdobnym słoiczku, jak znalazł do świątecznego, wielkanocnego wysiania i koniecznie podlania naszą czystą wodą z kranu Pewiczanką.

To nie koniec. Od najbliższego poniedziałku do piątku w ramach obchodów Światowego Dnia Wody, odwiedzą nas zapisane szkoły.

Czekamy na Was z niecierpliwością. Do zobaczenia !