Piję wodę z kranu

Plastik! Wszędzie plastik. Jak często kupujecie wodę w plastikowych butelkach? Dlaczego konsumenci ufają, ze woda w plastiku jest zdrowa? Może z powodu lekko błękitnego lub zielonego koloru butelki przywołującego na myśl zdrowie, naturę i dobrą jakość wody?

Niestety, 90% wody sprzedawanej w plastikowych butelkach zawiera mikroplastik, który jest szkodliwy dla organizmu. Wg. ONZ spożyte drobinki plastiku poniżej 0,15 milimetra mogą łatwo dostać się do układu limfatycznego jelit. Jaki jest na to najprostszy sposób? Pijmy wodę z kranu! Wystarczy kupić szklany lub wykonany ze stali nierdzewnej bidon i kształtować w sobie nawyk picia wody z kranu. Ilość mikroplastiku zawartej w wodzie butelkowanej nie jest prawnie uregulowana, natomiast woda z kranu, Pewiczanka, dostarczana Miaszkańcom miasta spełnia najnowsze, surowe wymogi Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady UE dotyczącą wody pitnej. Do tego w Koninie mamy zmodernizowaną Stację Uzdatniania Wody z podwójnym systemem dezynfekcji oraz biomonitoringiem.

Rezygnując z kupowania i spożywania wody w plastikowych butelkach dbamy nie tylko o zdrowie, ale też o środowisko. Mniej kupionego plastiku to mniej zużytego plastiku.Nie bójmy się pić wody z kranu. Jest czysta, zdrowa i bezpieczna. Ponadto pijąc codziennie 2 litry wody z kranu zapłacimy za nią 5 złotych rocznie!!! To średnia cena jaką musimy zapłacić za dwie butelki wody w sklepie.

Picie wody z kranu jest zdrowe, ekologiczne i ekonomicznie uzasadnione

😊